Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak to jest właściwie z tymi dopalaczami?

20 grudnia 2016

Przede wszystkim, dopalacze są to różnego rodzaju produkty zawierające substancje psychoaktywne, które nie znajdują się na liście środków kontrolowanych przez ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Niestety, ale spożycie ich ma na celu wywołanie w organizmie jak najwierniejszego efektu narkotycznego substancji zdelegalizowanych. Generalnie, dopalacze nazywają się tak, bo mają działać stymulująco na mózg: poprawiać samopoczucie i możliwości intelektualne, zwiększać energię. Ponadto mają też oferować namiastkę narkotykowego odlotu, tyle że „legalnego”. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący dopalaczy. Przeczytaj go koniecznie!
Dopalacze – jak one działają?
Zacznijmy od tego, że twórcy dopalaczy tak dobierają składniki, aby wywołać konkretne działanie po jego zażyciu. Przede wszystkim jest to specyfik o działaniu stymulującym, halucynogennym, relaksującym oraz psychodelicznym; substytuty narkotyków, które działają na człowieka w bardzo podobny sposób jak prawdziwe narkotyki; dopalacze dzielimy na syntetyczne (tzw. party pills) i pochodzenia naturalnego (zioła i ich mieszanki); najczęściej występują w formie tabletek, kapsułek lub suszu; przykładowe składniki: witamina C, mieszanka aminokwasów, witamina B (complex), wapń, magnez, pieprz Cayenne, imbir, zielona herbata, ginkgo biloba, ekstrakty ziołowe, mieszanka piperazyny.

Generalnie rzecz ujmując dopalacze dzielimy na:
• Dopalacze naturalne – czyli powój hawajski (Argyreia nervosa): spektrum doznań szerokie, uwarunkowane indywidualnie, substancja czynna: amid kwasu D- lizergowego (LSA); Calea Zacatechichi (roślina z rodziny astrowatych, ang. Dream Herb): nasilenie aktywności mózgu podczas snu, działanie podobne do marihuany i lekko euforyzujące; brak badań jednoznacznie wskazujących substancję czynną; Lions tail, Lions ear lub Wild Dagga (dagga=marihuana): działanie stymulujące, euforyczne i empatogenne; substancja czynna: leonuryna,
• dopalacze syntetyczne – które są sprzedawane w formie tabletek (tzw. party pills) lub proszków w torebkach, które zawierają zazwyczaj rozmaite mieszanki różnych grup związków działających psychoaktywnie; stymulantów, opioidów, halucynogenów, dysocjantów, empatogenów,
• środki pochodzenia głównie roślinnego – na przykład: susze, kadzidełka, które stosuje się tak jak tytoń (pali w fajkach, czy wykonuje z nich tzw. skręty) lub spala w pomieszczeniu tak jak kadzidełka, mające w sposób legalny powodować efekty zbliżone do palenia marihuany czy opium, preparaty te bywają czasami wzmacniane syntetycznymi kannabinoidami lub innymi związkami chemicznymi; w krajach anglosaskich są one łącznie nazywane spice od jednego z najbardziej popularnych produktów tego rodzaju.